04053 Украина, Киев,
Сечевых Стрельцов, 40-А

(099) 302 16 61
(096) 802 16 61

Языки сайта
рус Eng

Поліграф в правовому середовищі і цивільному суспільстві сучасної України

Доклад ректора Киевского университета права

[

В Україні з кожним роком зростає число звернень за послугами проведення опитувань із застосуванням поліграфа як з боку державних органів, так і комерційних структур. Інтерес до даного методу заснований на високій ефективності методу для вирішення питань боротьби із злочинністю, внутрішньої безпеки компаній, кадрової профілактики через інструментальну оцінку достовірності інформації, яка повідомляється людиною. Даний метод дозволяє впевнено виявити приховувані відомості або перевірити їх достовірність, особливо в тих випадках, коли це неможливо або важко отримати іншими, традиційними шляхами.

Ряд статей Конституції України визначають, що суспільство зобов’язане суворо дотримуватися паритету між свободами і правами людини на недоторканність його особистого життя з одного боку, і правами суспільства огороджувати свої інтереси і безпеку від протиправних та злочинних посягань окремих осіб, — з іншого. Саме цей принцип, будучи інтернаціональним, служить основою і є поясненням того, чому перевірки на поліграфі застосовуються більш ніж в 60 державах світу, що стоять на різних щаблях розвитку демократії, і число країн -користувачів поліграфа неухильно зростає. Однак, розширюючи сферу застосування поліграфа, суспільство в першу чергу зобов’язане забезпечити паритет між дотриманням прав людини і правами суспільства.

Сьогоднішня конференція спрямована на можливість конструктивно обговорити в середовищі наукових і практичних працівників гострі і проблемні питання загальні теми криміналістикі, а також теми використання поліграфа у судовій експертизі та кадрової роботі.

]
Наверх